Draws and Leaderboards

Townsville and District Rugby Union

Draws

This Weeks Draw

Wednesday 24th April 

         
             
Womens North Ward v Teachers West 7pm 2 Mike Carney Toyota Park
2nd Grade Ross River v TW Bulldogs 7:50pm 2 Mike Carney Toyota Park
             
2nd Grade Brothers v Teachers West 6:30pm 1 Mike Carney Toyota Park
1st Grade Brothers v Teachers West 7:50pm 1 Mike Carney Toyota Park

 

Friday 26th April 

         
             
Under 8s Western Suburbs v Brothers Gold 5pm A1 Mike Carney Toyota Park
Under 8s Grammar v Brothers Blue 5pm A2 Mike Carney Toyota Park
Under 8s Brothers White v North Ward Blue 5pm B1 Mike Carney Toyota Park
Under 8s North Ward Red v Teachers West 5pm C1 Mike Carney Toyota Park
Under 10s North Ward Red v Teachers West 5pm D Mike Carney Toyota Park
             
Under 10s Brothers White v North Ward Blue 5:45pm A Mike Carney Toyota Park
Under 11s Grammar v Brothers Blue 5:45pm B Mike Carney Toyota Park
Under 11s North Ward Red v Teachers West 5:45pm C Mike Carney Toyota Park
             
Under 11s Ross River v Ingham 6:30pm  B Mike Carney Toyota Park
             
Under 13s Ross River v Teachers West 5pm 2 Mike Carney Toyota Park
Under 12s Brothers v Grammar 6pm 2 Mike Carney Toyota Park
Under 13s Brothers v Grammar 7pm 2 Mike Carney Toyota Park
             

Saturday 27th April 

         
             
Under 8s Burdekin v Ross River 10am 2 Casalegno Field, Ayr
Under 10s Burdekin v Ross River 10:45am 2 Casalegno Field, Ayr
             
Under 12s Burdekin v North Ward 9:40am 1 Casalegno Field, Ayr
Girls U14s Burdekin v North Ward 11:40pm 1 Casalegno Field, Ayr
Girls U16s Burdekin v North Ward 12:30pm 1 Casalegno Field, Ayr
Under 14s Burdekin v Grammar 1:20pm 1 Casalegno Field, Ayr
Under 15s Burdekin v Brothers 2:20pm 1 Casalegno Field, Ayr
Under 16s Burdekin v Grammar 3:20pm 1 Casalegno Field, Ayr
Under 17s Burdekin v North Ward 4:30pm 1 Casalegno Field, Ayr
2nd Grade Burdekin v Ingham 5:40pm 1 Casalegno Field, Ayr
1st Grade Burdekin v JCU 7pm 1 Casalegno Field, Ayr
             
             
Under 10s Charters Towers Black v Western Suburbs 10:40am 1A Charters Towers
Under 10s Charters Towers Orange v Brothers Blue 11:25am 1A Charters Towers
Under 11s Charters Towers v Western Suburbs 11:25am 1B Charters Towers
Under 14s Charters Towers v Teachers West 12:10pm 1 Charters Towers
Under 15s Charters Towers v Western Suburbs 1:10pm 1 Charters Towers
Girls U16s Charters Towers v Teachers West 2:10pm 1 Charters Towers
Under 16s Charters Towers v Teachers West 3pm 1 Charters Towers
Under 17s Charters Towers v Teachers West 4:10pm 1 Charters Towers
2nd Grade Charters Towers v North Ward 5:20pm 1 Charters Towers
1st Grade Charters Towers v North Ward 6:40pm 1 Charters Towers
             

 

Competition Standings

 Updates 9th April 2019

Under 10* Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
Brothers White  5 5 0 0 0 0 225 50 25
Burdekin 5 4 1 0 0 0 250 75 21
Brothers Blue 5 4 1 0 0 0 190 60 20
North Ward Blue 5 3 1 1 0 0 190 95 18
C Towers Orange 5 3 1 1 0 0 180 110 18
North Ward Red 5 2 3 0 0 0 120 120 11
Teachers West 5 2 3 0 0 0 135 175 10
Ross River 5 1 3 0 0 1 85 175 6
C Towers Black 5 1 4 0 0 0 85 240 6
Western Suburbs 5 0 5 0 0 0 50 310 0
Under 11 Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
North Ward Red 5 5 0 0 0 0 310 35 25
Brothers  5 4 1 0 0 0 205 115 20
Ross River 5 3 1 0 1 0 180 95 16
Charters Towers 5 2 3 0 0 0 150 195 13
Teachers West 5 2 2 0 1 0 145 145 11
North Ward Blue 5 2 3 0 0 0 115 100 10
Ingham 5 1 3 0 1 0 105 180 7
Grammar 5 1 3 0 1 0 55 215 5
Western Suburbs 5 0 3 0 1 1 30 215 1
Under 12 Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
Charters Towers 5 5 0 0 0 0 215 37 25
Brothers  5 4 0 0 1 0 207 12 20
Grammar 5 4 1 0 0 0 96 77 19
Teachers West 5 1 3 0 1 0 71 140 5
North Ward  5 1 3 0 1 0 42 155 5
Burdekin 5 0 3 0 1 1 53 147 2
Ross River 5 0 2 0 1 2 32 148 1
Under 13 Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
Brothers  5 4 0 0 1 0 175 21 20
Ross River 5 3 1 0 1 0 174 46 16
Charters Towers 5 3 2 0 0 0 143 93 15
Grammar 5 2 3 0 0 0 120 157 11
Burdekin 5 2 1 0 1 1 106 107 10
Teachers West 5 1 3 0 1 0 53 147 5
Western Suburbs 5 0 0 0 1 4 0 200 0
Under 14 Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
Brothers  5 4 0 0 1 0 181 34 20
Charters Towers 5 3 1 0 1 0 119 60 15
Grammar 4 1 2 0 1 0 70 70 7
Teachers West 4 0 2 1 1 0 22 124 2
Burdekin 5 0 3 1 1 0 27 131 2
Under 15 * Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
Brothers  5 5 0 0 0 0 218 12 24
West Suburbs 5 3 2 0 0 0 134 151 15
Charters Towers 5 2 2 0 1 0 102 65 10
Burdekin 5 0 3 0 1 1 53 179 0
Under 16* Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
Charters Towers 5 5 0 0 0 0 237 29 25
Brothers  5 3 2 0 0 0 157 86 16
Teachers West 4 3 1 0 0 0 126 84 14
Burdekin 5 2 2 0 0 1 81 124 9
Grammar 4 1 3 0 0 0 67 95 6
Under 17 Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
Burdekin 5 4 0 0 1 0 164 19 19
Charters Towers 5 3 1 0 1 0 124 39 15
Teachers West 5 2 2 0 1 0 75 120 9
Brothers  5 1 2 0 1 1 83 120 6
North Ward  5 0 4 0 1 0 17 165 1
                   
Ladies * Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
Teachers West 5 4 0 0 1 0 164 29 20
JCU 5 3 1 0 1 0 129 70 15
North Ward  5 2 2 0 1 0 70 67 9
LARCs/RRR 5 1 3 0 1 0 57 128 6
Burdekin 5 0 4 0 1 0 15 141 0
2nd Grade  Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
Teachers West 5 4 1 0 0 0 104 35 18
Ingham 5 3 0 2 0 0 77 48 18
Charters Towers 5 3 2 0 0 0 119 50 15
Ross River  5 3 1 1 0 0 70 41 15
Burdekin 5 1 3 1 0 0 48 65 7
TW Bulldogs  5 0 3 2 0 0 15 92 6
North Ward 5 1 4 0 0 0 46 90 4
Brothers  5 0 5 0 0 0 0 58 0
1st Grade Played Won Lost Draw Bye Forfeit For Against Total
Teachers West 5 5 0 0 0 0 302 17 25
LARCs 5 3 1 0 1 0 107 93 14
North Ward  5 2 2 0 1 0 82 103 11
Burdekin 5 2 2 0 1 0 89 82 10
Brothers  5 2 3 0 0 0 54 131 7
Charters Towers 5 1 3 0 1 0 89 123 5
JCU 5 0 4 0 1 0 15 189 0
                   


 

 

Townsville Rugby Facebook

Upcoming Events

No events